To już pewne. W tym roku nie będzie Dni i Nocy Szczytna. Decyzję o odwołaniu imprezy podjął burmistrz Krzysztof Mańkowski w związku z przedłużającym się stanem epidemii.

Nie będzie Dni i Nocy
W tym roku na pl. Juranda takich widoków nie zobaczymy. Dni i Noce, po raz pierwszy w historii, zostały odwołane

O tym, że odwołanie Dni i Nocy Szczytna jest bardzo prawdopodobne, pisaliśmy kilka tygodni temu. Teraz już wiadomo, że impreza na pewno się nie odbędzie. Komunikat w tej sprawie wydał we wtorek burmistrz Krzysztof Mańkowski. Znajdujemy się w trudnym czasie, który wymaga od nas niełatwych decyzji, a także wybierania rzeczy, które w aktualnej sytuacji są najwłaściwsze - pisze włodarz miasta. Odwołanie imprezy tłumaczy trwającym stanem epidemii, który nie wiadomo kiedy się skończy. Przeprowadzenie trzydniowego wydarzenia, w którym uczestniczyć będą tysiące mieszkańców miasta i turystów jest niewskazane i niebezpieczne – uzasadnia Mańkowski.

Tegoroczne Dni i Noce Szczytna miały trwać od 17 do 19 lipca. W ramach imprezy zaplanowano występy zespołu Hunter, Zenka Martyniuka, Czerwonych Gitar, Mroza, Eweliny Lisowskiej, Dawida Kwiatkowskiego oraz grupy T. Rex.

W 30-letniej historii szczycieńskiego samorządu to pierwszy raz, kiedy doszło do odwołania tej sztandarowej miejskiej imprezy. Decyzja burmistrza powoduje, że miasto nie poniesie kosztów związanych z jej organizacją sięgających ok. pół miliona złotych. - Środki te zostaną przeznaczone na zminimalizowanie skutków epidemii koronawirusa – zapowiada burmistrz. Podkreśla, że udało się dojść do porozumienia z menedżerami wykonawców, aby miasto nie musiało płacić za zerwane umowy.

Jednocześnie informuje, że w porozumieniu z ks. dziekanem Andrzejem Wysockim zdecydował o odwołaniu uroczystości związanych z obchodami święta Konstytucji 3 maja, w tym tradycyjnego przemarszu ulicami Szczytna pod pomnik Orła Białego.

(ew)