Bliskie zakończenia są prace przy modernizacji gminnej drogi przebiegającej przez centrum wsi. Dzięki inwestycji przejeżdżające przez nią pojazdy nie będą wzniecać tumanów kurzu i zakłócać spokoju mieszkańcom.

Nie będzie kurzyć

Od kilku dobrych lat mieszkańcy Nowin dopominali się u władz gminy o modernizację przebiegającej przez ich wieś drogi. Wniosek udało się wprowadzić do tegorocznego budżetu i od kilku tygodni na 700 metrowym odcinku drogi trwają prace wykonywane przez firmę PUDIZ.

- Technologia jest solidna, podobna do obowiązującej na trasach krajowych. Będą położone dwie warstwy masy bitumicznej na podbudowie betonowej - mówi Jerzy Tyczyński, inspektor ds. komunikacji Urzędu Gminy. Termin wykonania zadania mija z końcem lipca, ale ze względu na szybki postęp prac niewykluczone, że dywanik asfaltowy będzie gotowy miesiąc wcześniej.

- Z nowej drogi ucieszą się przede wszystkim rolnicy podążający do pól i pastwisk, ale także pozostali mieszkańcy narzekający na hałas i kurz unoszący się nad drogą - cieszy się wójt Sławomir Wojciechowski.

Koszt inwestycji szacuje się na 300 tys. zł, z czego 1/3 stanowić będą środki z Urzędu Marszałkowskiego.

Nowiny to jedna z największych miejscowości w gminie, licząca blisko 500 mieszkańców.

(k)

2005.06.22