Tegoroczne walentynki wypadają w sobotę, czyli dzień, w którym zazwyczaj odbywają się śluby. Wydawać by się mogło, że romantyczna data skusi wiele par do powiedzenia sobie „tak”. Tymczasem w powiecie szczycieńskim urzędy stanu cywilnego w święto zakochanych będą świecić pustkami.

Nie chcą ślubu w walentynki

Czy można sobie wyobrazić bardziej odpowiedni dzień na ślub niż 14 lutego? Wydaje się, że nie. Na wybór takiej właśnie daty decyduje się np. wielu celebrytów i osoby znane z pierwszych stron kolorowych gazet. Ostatnio plotkarskie portale rozpisują się o zaplanowanym w dzień zakochanych ślubie piosenkarki Haliny Mlynkovej, która poślubi swojego wybranka w Pradze. W internecie można też znaleźć mnóstwo szczegółowych porad dotyczących organizacji ceremonii w walentynki.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy w powiecie szczycieńskim data 14 lutego cieszyła się wśród narzeczonych popularnością. Okazuje się, że nie. Dziwi to kierownik USC w Szczytnie. - W sobotę nie mamy ani jednego ślubu, a następny dopiero w poniedziałek. Wcześniej zdarzało się, że narzeczeni rezerwowali tę datę, nawet jeśli wypadała w dzień powszedni – mówi Dorota Tomaszczyk. Podobne odpowiedzi słyszymy od kierowników urzędów stanu cywilnego w Pasymiu, Dźwierzutach, Świętajnie, Rozogach i Wielbarku.

(kee)