W czwartek 13 grudnia rano, na odcinku drogi krajowej nr 53, w okolicy Świętajna, kierujący jeepem grand cherokee 33-letni mieszkaniec Rozóg nie ustąpił pierwszeństwa jadącej prawidłowo toyocie rav.

Nie ustąpił pierwszeństwa
Kierujący jeepem 33-latek nie dość, że nie ustąpił pierwszeństwa, to jeszcze nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. W efekcie ucierpiała prawidłowo jadąca toyotą kobieta i uszkodzone zostały oba auta

W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiała kierująca toyotą 55-latka. Kobieta doznała urazu dłoni. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego została przetransportowana do szpitala. Kierowca jeepa nie odniósł żadnych obrażeń. Jak się okazało, 33-latek nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Tego samego dnia w ręce policjantów wpadł 29-latek z sądowym zakazem kierowania. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na ul. Polskiej w Szczytnie. Wtedy wyszło na jaw, że wsiadł za kierownicę BMW, łamiąc zakaz obowiązujący go do czerwca 2020 r. Na dodatek przyznał się funkcjonariuszom, że wcześniej spożywał alkohol. Obaj kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.