Izabela Pomińska, Monika Tubis i Dawid Kędzierski – to kolejne osoby, które dołączyły do grona wielbarskich krwiodawców. W minioną sobotę na akcję poboru krwi w Wielbarku zgłosiły się 73 osoby. Zebrano ponad 31 litrów krwi. Niemal tyle samo przyniósł pobór zorganizowany dzień wcześniej w Szczytnie.

Nie żałowali krwi

WIELBARK

Przy okazji zbiórki krwi, mieszkańcy gminy Wielbark przynieśli na akcję kilka worków plastikowych nakrętek na zakup wózka dla Wiktorii oraz monety 1,2, 5-groszowe przeznaczone na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najbiedniejszych. W ramach podziękowań otrzymali drobne upominki przekazane przez Nadleśnictwo Wielbark.

Organizowane w czasie poboru krwi w Wielbarku dodatkowe zbiórki, m.in. nakrętek i monet, uczą w jaki sposób można pomagać innym. Dorośli i dzieci, w tym uczniowie SP w Zabielach, chętnie w tym uczestniczą. Co akcja dołączają nowe osoby, zachęcone przez innych krwiodawców.

SZCZYTNO

Dzień wcześniej, bo w piątkowy poranek 15 lutego, salę gimnastyczną Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie wypełniły tłumy kandydatów do podzielenia się cząstką siebie, czyli własną krwią. Był to pierwszy w tym roku pobór zorganizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczytnie. Ze względu na dużą frekwencję podczas ubiegłorocznych akcji, ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie tym razem wspierało dwóch lekarzy i dwie rejestratorki. Mając na uwadze również to, że zapotrzebowanie na krew w ostatnim czasie jest ogromne, szczycieński klub HDK w porozumieniu z RCKiK w Olsztynie będzie organizował od marca akcje na 100 osób. W piątek zarejestrowano aż 81 osób, z których ze względów zdrowotnych krew oddać mogło 68. Łącznie pobrano prawie 31 litrów życiodajnego płynu. Ten wynik można zaliczyć do najlepszych w ostatnim czasie. Na kolejną akcję zarząd klubu zaprasza 15 marca do Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.

(m), (s)