Członkowie szczycieńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków spotkali się z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Najbardziej zasłużeni otrzymali medale, statuetki i dyplomy.

Nie złamie ich choroba

Uroczyste spotkanie miejscowych diabetyków odbyło się w minioną środę w restauracji „Pryma”. Wśród zaproszonych gości zjawiły się władze miasta i powiatu.

- Zgodnie z ogólnopolskim tegorocznym hasłem diabetyków: „Edukacja i prewencja”, zorganizowaliśmy spotkanie właśnie pod tym kątem – mówił skarbnik koła Zygmunt Kowalski. Zaprosił kilku prelegentów, którzy mówili o problemach interesujących diabetyków – o dawkowaniu wysiłku fizycznego i właściwej diecie. Nie mniej ważną i wyczekiwaną częścią spotkania było wręczanie medali, odznak i dyplomów.

Medalem „Za zwycięstwo nad cukrzycą” uhonorowani zostali: Urszula Irena Kowalska, Anna Bojsza, Elżbieta Pogorzelska i Leonard Dubowik. Z kolei honorową odznakę „Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” otrzymali: Grażyna Zapadka, Krystyna Krajewska, Maria Jasińska. Władysław Smagliński, Józef Pogłód i Jan Sławomir Gładkowski. Nie zabrakło również dyplomów, podziękowań w formie pamiątkowych statuetek i kwiatów. Na zakończenie spotkania wzniesiono toast lampką szampana, życząc powodzenia w walce z cukrzycą, z którą jak pokazują miejscowi diabetycy, można żyć i to całkiem aktywnie.

Marek J.Plitt