Zmarł 53-letni mieszkaniec Nowego Gizewa, który na początku czerwca na jednej z posesji w Piecach został potrącony przez ciągnik. Sprawcy zdarzenia, będącego wówczas pod wpływem alkoholu, grozić może teraz wyższa kara.

Nie żyje mężczyzna potrącony przez ciągnik
Do tragicznego wypadku doszło 8 czerwca w Piecach

Przypomnijmy. Do wypadku doszło 8 czerwca na jednej z posesji w Piecach. Z ustaleń policji wynika, że 69-latek przeparkowywał swój ciągnik rolniczy. Podczas wykonywania tego manewru nie zauważył znajdującego się nieopodal 53-letniego mieszkańca Nowego Gizewa. Mężczyzna, który doprowadził do wypadku, miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Poszkodowany doznał m.in. poważnego urazu głowy i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

Niestety, lekarzom nie udało się go uratować. Czym śmierć 53-latka skutkuje dla sprawcy zdarzenia? - W dniu jutrzejszym (czwartek) przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Jeśli ustalimy, że przyczyna zgonu pozostaje w bezpośrednim związku przyczynowo – skutkowym z tym zdarzeniem, będzie to skutkowało zmianą zarzutów dla 69-latka z nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności na zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci zagrożonego karą do 5 lat więzienia – odpowiada szef szczycieńskiej prokuratury Artur Bekulard.

(ew)