Nieostrożność, brawura, alkohol i brak poszanowania dla innych uczestników ruchu to główne przyczyny czterech zdarzeń drogowych, do których doszło w poniedziałek.

Niebezpieczny poniedziałek
Według świadków, kierujący audi i jego pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa

ZDERZENIE W ANTONIACH

Poniedziałek 19 lipca był już kolejnym tego lata niebezpiecznym dniem na drogach powiatu szczycieńskiego. Seria groźnych zdarzeń rozpoczęła się już około godziny 6.30 w Antoniach, gmina Rozogi. Jak ustalili policjanci, 46-latek kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego prawidłowo volkswagena. Mężczyźnie towarzyszył 18-letni pasażer. Obaj to mieszkańcy powiatu ostrołęckiego. Z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca i pasażer audi zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Volkswagenem podróżował 42-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Mężczyzna wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

MOTOCYKLISTA Z URAZEM NOGI

Tego samego dnia kwadrans przed godziną 11.00 w Piasutnie kierujący motocyklem marki Yamaha 35-letni mieszkaniec Szczytna, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Z urazem nogi trafił do szpitala.

WYMUSZENIE NA WARSZAWSKIEJ

W tym samym czasie na ul. Warszawskiej w Szczytnie kierująca volkswagenem polo na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Warszawskiej wymusiła pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy BMW. Następnie, 53-letnia mieszkanka Szczytna, wykonując manewr cofania, najechała na zaparkowanego w pobliżu chevroleta. BMW podróżował 41-letni mieszkaniec Warszawy wraz z 52-latkiem z Białegostoku. Żaden z uczestników kolizji nie doznał obrażeń. Wszyscy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że kierująca volkswagenem 53-latka miała w organizmie ponad 1 promil. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Jej auto zostało odholowane na policyjny parking strzeżony.

IVECO UDERZYŁO W TOYOTĘ

Przed północą na odcinku DK 53 między Pasymiem a Leleszkami doszło do zderzenia iveco z toyotą. Jak ustalili policjanci, kierujący pierwszym z pojazdów 40-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającej go toyoty i najechał na jej tył. Kierujący toyotą 54-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, któremu towarzyszyło dwóch pasażerów w wieku 40 i 43 lat, z urazem głowy został przewieziony do szpitala.

(ew), KPP Szczytno