Na co dzień wykonują trudną i odpowiedzialną pracę, stojąc na straży bezpieczeństwa mieszkańców. Raz w roku spotykają się na uroczystości, podczas której otrzymują podziękowania i wyróżnienia za pełnioną służbę. Policjanci z terenu powiatu obchodzili właśnie swoje święto.

Niebieskie święto

We wtorek 24 lipca minęła 88. rocznica utworzenia policji. Tego dnia w sali konferencyjnej szczycieńskiego ratusza odbyła się uroczystość z udziałem funkcjonariuszy miejscowej komendy, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Z okazji Święta Policji awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało czterdziestu trzech stróżów prawa pełniących służbę w KPP w Szczytnie. Liczba to imponująca, zważywszy, że awansowani stanowią ponad 30% stanu osobowego jednostki. W ich gronie znalazło się wiele pań, w tym rzeczniczka szczycieńskiej komendy Ewa Żyra. Otrzymała ona awans na stopień nadkomisarza. Oprócz tego dziewięć osób dosłużyło się stopnia sierżanta, jedna starszego sierżanta, trzynaście młodszego aspiranta, trzy aspiranta, siedem starszego aspiranta i dwie aspiranta sztabowego. Brązową Odznakę Zasłużony Policjant odebrał z rąk komendanta powiatowego insp. Sławomira Mierzwy i starosty Jarosława Matłacha mł. asp. Zbigniew Szydlik. Szef szczycieńskich stróżów prawa za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych i osiągnięcia na polu zwalczania przestępczości nagrodził mł. asp. Cezarego Bancerka z sekcji kryminalnej oraz st. sierż. Zbigniewa Bruździńskiego z referatu patrolowo-interwencyjnego. Komendant Mierzwa wręczył również specjalne podziękowania przedstawicielom podmiotów współpracujących z KPP w Szczytnie. Otrzymali je m.in. starosta oraz wszyscy burmistrzowie i wójtowie szczycieńskich samorządów. List od wojewody i zastępcy komendanta wojewódzkiego odczytała reprezentująca komendę wojewódzką nadkom. Jolanta Gralewicz- Zimoń.

- Najmocniejszą stroną każdej instytucji są ludzie. Dzięki ich wiedzy, zaangażowaniu i nieszablonowym pomysłom możemy budować wizerunek policji jako organizacji skutecznej i godnej zaufania - napisali Anna Szyszka i mł. insp. Wojciech Sobczak. Z kolei burmistrz Danuta Górska, nawiązując do zakończonych właśnie Dni i Nocy Szczytna podkreślała, że praca policjantów przyczynia się do tego, że coraz liczniej uczestniczące w imprezie osoby mogą czuć się bezpiecznie.

łuk/E.Kułakowska