Od minionej soboty BŁĘKITNI Pasym mają nowe władze. Prezesem został Bohdan Ślaski, były dyrektor miejscowego gimnazjum.

Wyboru nowej klubowej "góry" dokonano podczas zebrania, które w sobotę 13 stycznia odbyło się w pasymskim MOKiS-ie. Bohdan Ślaski zastąpił na stanowisku Jerzego Laskowskiego, któremu na sprawowanie obowiązków nie pozwala m.in. stan zdrowia. - Pan Jerzy został prezesem honorowym, będzie służył nam pomocą i dzielił się wieloletnim doświadczeniem - powiedział "Kurkowi" nowy - stary wiceprezes Dariusz Lipka. Funkcję sekretarza klubu będzie nadal sprawował Jan Suchomski, na kierownika drużyny wybrano natomiast Michała Wielgusa. Skład zarządu uzupełniają członkowie: Paweł Martin i Michał Żuk, obaj znani z występów na pozycji bramkarza BŁĘKITNYCH.

Skład komisji rewizyjnej tworzą: Cezary Łachmański (przewodniczący), Mariusz Sikorski (sekretarz) i Andrzej Kłobuszewski (członek).

Klub z Pasymia doczekał się także zmian w statucie, poczynionych pod kątem uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego - będzie to przedmiotem starań władz w najbliższym czasie.

Po czerwcowym spadku z klasy okręgowej słońce dla pasymian zaczęło świecić już jesienią. Zespół na półmetku rozgrywek klasy A zajmuje 2. miejsce. Od początku stycznia zawodnicy trenują 3 razy - w hali i na powietrzu. - Jest dobry klimat. Nic tylko grać i walczyć o powrót - z nadzieją mówi wiceprezes Dariusz Lipka.

(gp)

2007.01.17