W ubiegłych latach bywało lepiej, ale i tak zawodnicy SRW4K Szczytno nie wrócili z Grand Prix Moraw z pustymi rękami. Dorobek medalowy to dwa krążki.

Niedosyt na Morawach

Oba miejsca na podium to efekt startów indywidualnych. Medale w Brnie zdobyli: Jakub Badysiak (1000 m holowanie w płetwach) i Michał Kosiński (ratowanie z łódki). W klasyfikacji generalnej zawodów bliski wskoczenia na podium był Jakub Badysiak, który jednak uplasował się na czwartym miejscu.

Przed rokiem na Morawach szczytnianie błyszczeli w konkurencjach drużynowych. Tym razem wypadli gorzej. W 2012 roku nasz zespól wygrał m.in. symulowaną akcję ratowniczą. W miniony weekend nasza ekipa w nieco innym składzie (Michał Kosiński, Jakub Badysiak, Jarosław Ćwikliński, Maciej Detlaff) uplasowała się w SERC na 10. miejscu. Startowało 27 drużyn.