Orlen Reklama Top

 

Niefortunne pobocze

W sobotę 25 września około południa na trasie Szczytno – Jerutki kierujący skodą mieszkaniec Jerutek, jadąc od strony Szczytna podczas mijania zmierzającej z naprzeciwka półciężarówki zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Mężczyzna wyszedł z pojazdu o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejsce przyjechała policja oraz laweta, która zabrała samochód. W wyniku kolizji zniszczony został jego przód.

ZŁODZIEJE INSTALACJI W RĘKACH POLICJI

W czerwcu tego roku w Pasymiu do budynku mieszkalnym stanie surowym włamali się nieznani sprawcy. Najpierw zerwali deski z wejścia tarasowego, a następnie ze ścian wyrwali kable elektryczne o wartości tysiąca złotych. Policjanci kryminalni pracujący nad tą sprawą ustalili, że złodziejami są 23-letni Sławomir S. oraz jego 16-letni kompan. Starszy z mężczyzn usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. O losie nastolatka zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

DYM W KOTŁOWNI

W sobotę 25 września w Jedwabnie doszło do zadymienia kotłowni osiedlowej na ul. Leśnej. Przyczyną był niesprawny piec co oraz zatkany przewód kominowy. Interwencja straży pożarnej spowodowała, że skończyło się tylko na zadymieniu.

PŁONĄCY KONTENER

Wandale na terenie miasta niestety nie próżnują. Znów dali o sobie znać w poniedziałek 20 września po południu, podpalając kontener na ubrania stojący na ul. Długiej. Na miejsce przyjechała straż pożarna, która ugasiła pojemnik.

KRADLI, KIEDY SPAŁ

W piątek 24 września oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy oraz innych przedmiotów. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Rozogi. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że w południe właściciel domku jednorodzinnego uciął sobie drzemkę. W tym czasie czterech sprawców w wieku od 22 do 25 lat ukradło piłę elektryczną. Następnie z otwartego samochodu zabrali 1700 złotych, radio CB, odtwarzacz CD oraz antenę. Skradzione przedmioty sprzedali, a za otrzymane w zamian pieniądze kupili m.in. alkohol. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci pracujący nad sprawą odzyskali skradzione przedmioty na terenie województwa mazowieckiego. Osoby, które kupiły rzeczy pochodzące z kradzieży usłyszą zarzut paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

MANDATOWE ŻNIWO

Podczas minionego weekendu szczycieńska drogówka skontrolowała 181 pojazdów. Policjanci ukarali mandatami 83 kierowców za przekroczenie prędkości, zły stan techniczny samochodów, brak zapiętych pasów czy przewożenie dziecka bez fotelika. W trakcie kontroli wyeliminowali z ruchu 21 niesprawnych aut oraz zatrzymali dwunastu kierowców na „podwójnym gazie”. Rekordzista, mieszkaniec gminy Szczytno, wpadł w ręce stróżów prawa na ul. Broniewskiego. Mężczyzna, kierując motorem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

JEDEN DZIEŃ, DWA WYPADKI

We wtorek 21 września w Marksobach na łuku drogi doszło czołowego zderzenia volvo V40 z fiatem pandą. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Kierowcom obu pojazdów udzielono pomocy przedmedycznej, a następnie przetransportowano do szpitala w Piszu. Tego samego dnia na trasie Pasym – Olsztyn kierujący oplem astrą nie dostosował prędkości do panujących warunków, przez co stracił panowanie nad autem, wpadł do rowu i dachował. Mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

ZDERZENIE NA ZAKRĘCIE

W poniedziałek 27 września w pobliżu stacji Pasym PKP na zakręcie drogi kierujący oplem astrą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawy bok prawidłowo jadącego volkswagena transportera. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca opla oraz jego pasażerka. Oboje z ogólnymi obrażeniami trafili do szpitala.