W minioną sobotę brzegi dużego jeziora zostały opanowane przez biegaczy. Mimo niesprzyjającej pogody na linii startowej pojawiło się bardzo wielu zawodników.

Niegościnny gospodarz

Zawody zostały zorganizowane przez szczycieński klub biegacza AKB. Udział w nich wzięło 80 osób z całej Polski. Na liście startowej widniały osoby nawet z Krakowa czy Opola. - Taka frekwencja to duży sukces. Tym bardziej, że w tym samym czasie w całym kraju odbywało się ponad 80 innych biegów – mówi Krzysztof Wilczek, jeden z organizatorów biegu. Sprzymierzeńcem organizatorów nie była także deszczowa aura, choć tę jak zaznacza nasz rozmówca lubią sami biegacze. Ostatecznie w zawodach biegowych w klasyfikacji open na dystansie 15 kilometrów zwyciężył szczytnianin Mateusz Kazek. Osiągnął on bardzo dobry wynik 0:52:01, wyprzedzając drugiego na mecie Pawła Pałata z Węgorzewa o ponad 5 minut. Ostatni stopień podium zajął Karol Kuleszo z Suwałk. Wśród najlepszych mieszkańców naszego miasta w pierwszej dwudziestce znaleźli się także: 6. Zenon Klinik, 9. Marcin Herman, 11. Krzysztof Sadowski, 12. Wojciech Szydlik. Po pięciu najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymało statuetki, poza tym każdemu z uczestników wręczono pamiątkowy medal zawodów.