W środę 8 czerwca około godziny 17.30 na ul. Lipperta w Szczytnie doszło do kolizji z udziałem osobowego audi A3 z 9-letnią rowerzystką.

Nieostrożna 9-latka i pechowy świadek
Przyczyną kolizji była nieostrożność 9-letniej rowerzystki

Jak ustalili policjanci, dziewczynka, zjeżdżając z chodnika na drogę publiczną, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu autu. Zarówno kierowcy samochodu, jak i rowerzystce nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Pojazd, ze względu na powstałe uszkodzenia, został zabezpieczony przez właściciela i wykluczony z ruchu drogowego. Dziewczynka, po wykonaniu badań, trafiła pod opiekę matki.

Choć w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, to o sporym pechu może mówić jeden ze świadków. Wpadł on w ręce mundurowych podczas weryfikacji danych osobowych. Wtedy wyszło na jaw, że 23-letni mieszkaniec Szczytna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ełku. Okazało się, że miał do odsiadki pięć dni za popełnione wykroczenie. Mógł jednak „wykupić się” od nałożonej na niego kary, wpłacając grzywnę, co też uczynił przy funkcjonariuszach. Tym samym uchronił się od pobytu w zakładzie karnym.