37-letni mieszkaniec Szczytna doznał ciężkich obrażeń ciała po tym, jak został potrącony przez tira. Do wypadku doszło na drodze między Starymi Kiejkutami a Marksewem. W chwili zdarzenia pieszy był pod wpływem alkoholu, nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i szedł niewłaściwą stroną jezdni.

Nieostrożny pieszy o krok od śmierci
Na miejscu wypadku pomocy poszkodowanemu udzielali strażacy i ratownicy medyczni

W poniedziałek 25 stycznia po godzinie 17.00 na odcinku drogi krajowej nr 58 między Starymi Kiejkutami a Marksewem, 62-latek kierujący ciężarowym iveco, jadąc od strony Starych Kiejkut w kierunku Marksewa, potrącił idącego niewłaściwą stroną jezdni 37-latka ze Szczytna. Kierowca tira nie zauważył mężczyzny i prawdopodobnie zaczepił go lusterkiem. W wyniku tego pieszy doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany karetką do szpitala w Olsztynie.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że 37-latek nie tylko szedł niewłaściwą stroną szosy, ale też nie miał na sobie wymaganych przepisami elementów odblaskowych. Na dodatek mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Kierujący tirem 62-letni mieszkaniec Nidzicy był trzeźwy. Uprawnienia do kierowania ma od 39 lat. Odcinek drogi krajowej, na którym doszło do wypadku, przez dłuższy czas był zablokowany. Na miejscu pracowali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Obecnie szczycieńscy śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

(ew), KPP Szczytno