W miniony weekend szczycieńscy policjanci zatrzymali samochód, którym kierowała nietrzeźwa kobieta. Autem podróżowali jeszcze jej ośmioletnia córka i również pijany mąż.

Ostatni weekend maja upłynął szczycieńskim policjantom pod znakiem kontroli drogowych. W sobotni wieczór 27 maja w Nartach funkcjonariusze zatrzymali kierującą mazdą. Powodem było to, że kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość. W czasie rozmowy z 36-latką stróże prawa wyczuli od niej intensywną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że kobieta miała w organizmie pół promila ognistego trunku. Jakby tego było mało, w aucie znajdował się jeszcze jej 37-letni również nietrzeźwy mąż, a pod ich opieką 8-letnia córka. Małżeństwo z Olsztyna tłumaczyło policjantom, że wracają do domu z wizyty u rodziny. 36-latka dalej już nie pojechała. Funkcjonariusze zatrzymali jej uprawnienia do kierowania, a za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym ukarali mandatem karnym. Teraz za swoje zachowanie kobieta odpowie przed sądem. Dodatkowo o nietrzeźwych rodzicach zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Temida zajmie się również innymi zatrzymanymi kierowcami, którzy w miniony weekend jeździli na podwójnym gazie. Na trasie Kolonia – Świętajno 42-letni mężczyzna kierował motorowerem, mając w organizmie dwa promile alkoholu. Z kolei w Lipowcu 38-latek jechał po drodze ciągnikiem rolniczym, mając ponad półtora promila. W Szczytnie w sobotnią noc osobowym audi poruszał się 26-latek. Badanie wykazało u niego niespełna dwa promile alkoholu.