Nieudana ucieczka

We wtorek 20 września po południu policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Szczytnie zauważyli, jak pod jeden z bloków w Kamionku podjeżdża seat. Wysiadł z niego mężczyzna, który wszedł do piwnic budynku. Na widok funkcjonariuszy zamknął się w jednej z nich, po czym próbował uciekać przez okno. W trakcie ucieczki wyrzucał folię aluminiową z marihuaną. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Uciekinierem okazał się 21-letni Michał S. Badania wykazały w organizmie mężczyzny obecność marihuany. Podczas przeszukania jego mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli ten narkotyk. Jeśli zarzuty posiadania nielegalnej substancji się potwierdzą, młodzieniec może trafić za kratki nawet na dwa lata.

POŻARY W SPYCHOWIE

W niedzielę 25 września w nocy w Spychowie na ul. Sienkiewicza wybuchł pożar na poddaszu nieużytkowanego budynku. Spaleniu uległa część dachu na powierzchni około 10 m2, nadpalone zostały też krokwie na całej jego powierzchni. Nie była to jedyna akcja straży tamtej nocy. W trakcie dojazdu na miejsce strażacy interweniowali też przy pożarze przyczepy kempingową, której właściciel sam próbował ją gasić. Przyczyny obu zdarzeń nie są znane.

ZAPALIŁ SIĘ POLONEZ

W poniedziałek 26 września po 8.00 na ul. Piłsudskiego w Szczytnie zapalił się polonez. Ogień pojawił się w komorze silnika na skutek zwarcia instalacji elektrycznej. Właściciel ugasił go za pomocą gaśnicy proszkowej jeszcze przed przybyciem straży.