Konrad Bukowiecki przeplata w tym roku występy znakomite ze startami przeciętnymi i nieudanymi. Do tych ostatnich należy zaliczyć udział w kolejnych zawodach Diamentowej Ligi.

Niewypał w Eugene
Występ Bukowieckiego w Eugene trudno zaliczyć do udanych

Kilka tygodni temu były kulomiot Gwardii Szczytno wygrał w Diamentowej Lidze, teraz występ kompletnie mu nie wyszedł. Bukowiecki poleciał do amerykańskiego Eugene kosztem startu w Mistrzostwach Polski U23. Jak poszłoby w Lublinie? Prawdopodobnie nawet w słabej formie obecny zawodnik AZS-u Olsztyn wywalczyłby złoto, ponieważ świeżo upieczony młodzieżowy mistrz kraju pchnął 18.32 m. W Eugene nasz utytułowany kulomiot wypadł zdecydowanie poniżej poziomu nawet przeciętnego. Odległość 19.28 m dała 9. miejsce. Honor Polaków próbował ratować Michał Haratyk. Bardzo dobry skądinąd wynik – 21.61 – pozwolił uplasować się na 4. pozycji. W Eugene błyszczał nieoczekiwanie Brazylijczyk Darlan Romani. Rezultatem 22.61 ustanowił rekord swojego kraju, a warto dodać, że we wcześniejszych podejściach również pchał ponad 22 m.