W V Mistrzostwach Gminy Szczytno w wyciskaniu sztangi leżąc uczestniczyło około 60 zawodników. W gronie sportowców związanych z naszym powiatem najlepiej spisali się: Iga Dąbek, Kacper Głażewski i Zbigniew Stakun, którzy wygrali swoje kategorie.

Niezły wycisk w Rudce
W zawodach wzięło udział około 60 zawodników

W mistrzostwach, które przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Rudce, panie rywalizowały tylko w kategorii open, do rywalizacji panów dodano kategorie wiekowe i wagowe.

W gronie przedstawicielek płci pięknej najlepiej ciężary wyciskała Iga Dąbek (WSPol Szczytno), która uzyskała wynik 70 kg. Ten sam rezultat miała szczytnianka Justyna Ząbek (3. miejsce).

W kategorii do 18 lat triumfował Kacper Głażewski z Małdańca (105 kg). Miejsce na najwyższym stopniu podium w kategorii 50-59 lat zajął Zbigniew Stakun reprezentujący WKU Olsztyn (150 kg). Spośród zawodników z naszego powiatu najwięcej wycisnął Paweł Setecki (WSPol Szczytno), który w kategorii 40-49 lat zajął 3. miejsce z wynikiem 205 kg.

Na podium w swoich kategoriach stanęli również: Paweł Tyc ze Szczycionka (2.m.), Wojciech Ojdowski z Rozóg (3.m.) oraz Dariusz Chmieliński reprezentujący 4 WMBOT Olsztyn (3.miejsce).