Wiemy już, kto od nowego roku szkolnego pokieruje dwiema placówkami oświatowymi w Świętajnie. W ubiegłym tygodniu komisja konkursowa zakończyła prace.
Do ogłoszonego przez wójt Alicję Kołakowską konkursu na stanowiska dyrektorów Szkoły Podstawowej w Świętajnie i Przedszkola Samorządowego w Świętajnie wpłynęło tylko po jednym zgłoszeniu. Po przesłuchaniu kandydatek komisja zarekomendowała ich wybór. W przypadku przedszkola dotyczy to obecnej dyrektor Aldony Wysockiej, a szkoły – Elżbiety Guziak, także dyrektor, ale Szkoły Podstawowej w Spychowie, jednocześnie nauczycielki matematyki i geografii.
Dotychczasowa dyrektor podstawówki w Świętajnie Lucyna Częścik nie przystąpiła do konkursu, bo, jak zapowiada, ma zamiar przejść na emeryturę.
Przejście Elżbiety Guziak do pracy w szkole w Świętajnie oznacza konieczność wyboru nowego dyrektora szkoły w Spychowie. {akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
NOWE DOŚWIADCZENIE
Elżbieta Guziak rozpoczynała karierę zawodową od stażu w Linowie, następnie przez kilkanaście lat nauczała języka polskiego oraz przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki i chemii w Szkole Podstawowej w Dźwierzutach, dojeżdżajac ze Szczytna. Po przeprowadzce z mężem do jego rodzinnej Kolonii postanowiła poszukać pracy w bliższej okolicy. Tak trafiła do szkoły w Spychowie, ucząc tam matematyki i geografii, z których ukończyła studia podyplomowe, podobnie jak i z terapii pedagogicznej. Trzy lata temu, za namową odchodzącej na emerytuę dyrektor Marioli Kalinowskiej, wystartowała w konkursie na jej miejsce i go wygrała, mając już w międzyczasie ukończone studia z zarządzania.
Jej cichym marzeniem od lat, jak zdradza, była praca w szkole w Świętajnie. Jak tylko więc został ogłoszony konkurs na dyrektora placówki, postanowiła do niego przystąpić. Obowiązki przejmie od 1 września br. - Znam dobrze tutejszych nauczycieli, miałam okazję wielokrotnie się z nimi spotykać – mówi dyrektor Guziak.
Nie żal jej będzie opuszczać Spychowa?
- Serce mam rozdarte. Są tu wspaniali rodzice, dzieci i nauczyciele, którym za współpracę i okazaną życzliwość każdego dnia bardzo dziękuję. Z jednej strony jest mi niezwykle ciężko stąd odejść, ale z drugiej realizacja marzeń jest równie pasjonująca.
(o){/akeebasubs}
