W gminie Świętajno trwają prace przy modernizacji chodników. Nowym, przebiegającym przez całą wieś trotuarem może się już pochwalić Spychowo.

Nowe chodniki

Od miesiąca trwają prace przy układaniu nowego chodnika przy ul. Mickiewicza w Świętajnie. W tym roku Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zatrudnił do prac interwencyjnych 6 osób. Pomaga im jeszcze 5 delegowanych w ramach robót publicznych przez Zarząd Dróg Publicznych. On też w większości finansuje tę inwestycję. Gmina poniesie koszty w wysokości 30 tys. złotych.

- W końcu normalnie można chodzić po chodniku, wcześniej człowiek mógł nogę skręcić, a obcas to niejedna kobieta tu złamała - mówi młoda mieszkanka ulicy Mickiewicza w Świętajnie Joanna Sztymelska.

Zakończono już prace przy głównej ulicy w Spychowie. Mieszkańcy są zadowoleni, zużyte płyty chodnikowe zastąpione zostały nową kostka polbrukową.

- Dobrze, że wreszcie ktoś się tym zajął. Stare chodniki były tak nierówne, że łatwo było się wywrócić - mówi mieszkaniec Spychowa. - Poza tym nowa kostka nada ulicy uroku. Spychowo to miejscowość turystyczna, więc władze powinny dbać o jej wygląd.

O modernizację chodników ubiegają się też inne miejscowości, jednak środki na ten cel sa ograniczone.

- W tym roku planujemy położyć nową nawierzchnię na skrzyżowaniu przy kościele w Świętajnie i jeśli się uda, to część krawężników na ulicy Kościelnej - zapowiada Waldemar Popielarczyk z ZGKiM w Świętajnie.

(jor)

2005.07.06