Grono warmińsko-mazurskich policjantów powiększyło się o 51 osób. Nowi funkcjonariusze na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie złożyli uroczyste ślubowanie. Spośród przyjętych do służby, 5 trafi do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Nowi policjanci
Spośród 51 funkcjonariuszy, którzy złożyli ślubowanie, 5 trafi do służby w Szczytnie

Było to drugie ślubowanie policjantów w tym roku na Warmii i Mazurach. Niestety, podobnie jak poprzednie, odbyło się bez zaproszonych gości oraz członków rodzin i bliskich funkcjonariuszy. Wszystko za sprawą trwającej wciąż pandemii. Nadinsp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie, witając nowych funkcjonariuszy, nawiązał do obecnie panującej sytuacji – mówił o służbie w czasie pandemii, kryzysie na granicy z Białorusią oraz sytuacji na Ukrainie.

Wśród 51 nowo przyjętych policjantów jest 13 kobiet. Po ślubowaniu funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji. Po jego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: KWP w Olsztynie (1), OPP w Olsztynie (6), KMP w Olsztynie (8), KMP w Elblągu (5), KPP w Bartoszycach (2), KPP w Braniewie (2), KPP w Ełku (1), KPP w Iławie (1), KPP w Kętrzynie (4), KPP w Ostródzie (2), KPP w Lidzbarku Warmińskim (1), KPP w Mrągowie (2), KPP w Nidzicy (1), KPP w Olecku (1), KPP w Piszu (2), KPP w Szczytnie (5) i KPP w Węgorzewie (4).

(kee)