Według nieoficjalnych informacji, podinsp. Tomasz Bzymek, dotychczasowy wykładowca WSPol, przejmie w tym tygodniu pełnienie obowiązków komendanta powiatowego policji w Szczytnie.

Nowy komendant tuż-tuż
Najprawdopodobniej już w tym tygodniu Tomasz Michalczak przestanie być p.o. komendanta powiatowego policji

Od listopada, po odejściu na emeryturę insp. Cezarego Gołoty, pełniącym obowiązki komendanta powiatowego policji w Szczytnie jest mł. insp. Tomasz Michalczak. Niebawem ma się to zmienić. Według nieoficjalnych informacji, w tym tygodniu kierowanie jednostką przejmie podinsp. Tomasz Bzymek, wykładowca WSPol, pracujący w Zakładzie Studiów nad Przestępczością Zorganizowaną i Terroryzmem. Na razie Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie tego nie potwierdza. Przy mianowaniu nowego komendanta potrzebna jest opinia starosty. - Żadne pismo w tej sprawie jeszcze do mnie nie trafiło – informuje Jarosław Matłach. Według przepisów, procedura taka nie obowiązuje w sytuacji, kiedy dana osoba jest tylko pełniącą obowiązki, a tak właśnie, przynajmniej przez kilka miesięcy, ma być w przypadku podinsp. Bzymka.

Oczekiwania związane ze zmianą na stanowisku komendanta mają szczycieńscy samorządowcy. - Liczę, że policjanci nie będą już czyhać na pieszych przechodzących przez przejazdy kolejowe i wlepiać im mandatów – mówi Henryk Żuchowski, radny powiatowy z ramienia PiS. Deklaruje chęć spotkania się z komendantem i rozmowy na temat wizerunku policji w społeczeństwie. Obecnie, zdaniem radnego, nie jest on najlepszy. - Policja powinna iść bardziej w kierunku prewencji i wskazywania np. złego oznakowania, a nie tylko karania – uważa Żuchowski.

Z kolei starosta Matłach podkreśla, że bardzo dobrze układała mu się współpraca z poprzednimi komendantami, w tym z Cezarym Gołotą. - Chciałbym, aby ten poziom współpracy był zachowany. My jesteśmy otwarci na pomysły nowego komendanta i będziemy go wspierać w działaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców – deklaruje starosta.

(ew)