Na ul. Nauczycielskiej w Szczytnie nietrzeźwy 30-latek zaatakował nożem i metalową pałką interweniujących policjantów. Zdarzenie mogło się zakończyć tragicznie, gdyby z pomocą kolegom nie pospieszył będący po służbie sierż. szt. Krzysztof Kurman, który unieszkodliwił napastnika.

Nożownik zaatakował policjantów
30-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy

Dramatyczne sceny rozegrały się na ul. Nauczycielskiej w Szczytnie we wtorek 21 stycznia. Około godziny 17.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 30-letniego mężczyzny, który oświadczył, że potrzebuje pomocy. - Z uwagi na utrudniony kontakt ze zgłaszającym na miejsce od razu został skierowany patrol interwencyjny – relacjonuje sierż. Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Policjanci po przyjeździe zastali 30-latka siedzącego na krawężniku przed jednym z bloków. Na widok wysiadających z radiowozu funkcjonariuszy, mężczyzna uzbrojony w nóż i metalową pałkę ruszył w ich kierunku, grożąc im śmiercią. Widząc, że na miejsce dotarł drugi policyjny pojazd, napastnik zaczął uciekać w kierunku bloków. Stróże prawa ruszyli za nim w pościg. Biegnącego z niebezpiecznymi przedmiotami mężczyznę zauważył przejeżdżający tamtędy, będący po służbie sierż. szt. Krzysztof Kurman. Wyskoczył z samochodu i pobiegł za 30-latkiem. Między blokami dostrzegł, że mężczyzna wymachuje w kierunku policjantów ostrym narzędziem. Sierż. szt. Krzysztof Kurman zaszedł go od tyłu i ogłuszył. Gdy napastnik stracił równowagę, został obezwładniony. W trakcie zatrzymania ranił w rękę jednego z funkcjonariuszy, na szczęście niegroźnie.

Sierż. szt. Krzysztof Kurman na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

30-latek został przewieziony do policyjnej celi. Podczas interwencji był nietrzeźwy. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Okazało się również, że mieszkaniec Szczytna był poszukiwany przez sąd, aby odbyć karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia.

Sierż. szt. Krzysztof Kurman na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Po całym zdarzeniu stwierdził, że nie czuje się wcale bohaterem i nie mógł postąpić inaczej.

(KPP Szczytno), (ew)