Podczas przeprowadzonej przez szczycieński Klub HDK PCK akcji poboru krwi nie zapomniano o kobietach. Panie, które w dniu swojego święta zdecydowały się pomóc potrzebującym, otrzymały kwiaty oraz vouchery i wejściówki na koncert.

Obdarowane krwiodawczynie
Obdarowane kwiatami panie oddawały krew z uśmiechem na ustach

W piątek 8 marca Klub HDK PCK w Szczytnie przeprowadził kolejną akcję poboru krwi. Ponieważ wypadła ona akurat w Dzień Kobiet, zarząd klubu przygotował kilka niespodzianek dla pań. Każda, która zdecydowała się oddać krew, otrzymała różę oraz wzięła udział w loterii. Do wygrania były m.in. wejściówki na koncert Stefano Terrazzino, a także vouchery do restauracji, na stylizację rzęs oraz modelowanie włosów. Nic dziwnego, że panie licznie stawiły się na akcję. W sumie zarejestrowano 54 osoby, z których krew oddało 48 dawców. Tym razem pozyskano ponad 21 litrów tego niezastąpionego leku.

Krwiodawców odwiedził burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, który także nie zapomniał o paniach. W prezencie od włodarza miasta otrzymały one kwiaty i życzenia. - Bardzo fajny gest. Przyszłam oddać krew i komuś pomóc, a tu tyle niespodzianek jednego dnia – cieszyła się pani Aleksandra, jedna z uczestniczek akcji.

Kolejny pobór krwi w Szczytnie już 22 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2.

(s)