W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej PSP w Szczytnie odbyły się długo oczekiwane, pierwsze w historii zajęcia w Pożarniczej Ścieżce Edukacyjnej. Cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem, że najbliższy wolny termin jej zwiedzania to druga połowa stycznia.

Oblegana ścieżka edukacyjna
Dzieci z przedszkola „Pod Topolą” jako pierwsze wzięły udział w prowadzonych przez strażaków zajęciach w Pożarniczej Ścieżce Edukacyjnej

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 1 ,,Pod Topolą” w Szczytnie, jako pierwsze z powiatu szczycieńskiego, wzięły udział w szkoleniu prowadzonym przez strażaków ze szczycieńskiej komendy, w specjalnie przygotowanych dla nich pomieszczeniach. Zajęcia rozpoczęły cykl spotkań, podczas których szczycieńscy strażacy w każdy wtorek roku szkolnego, będą omawiać z dziećmi z przedszkoli i szkół zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

Zainteresowanie jest bardzo duże. - Z 70 planowanych terminów zajęć na ten rok szkolny, pozostało jedynie 9 - informuje st. kpt. Łukasz Wróblewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Pierwszy wolny termin to dopiero druga połowa stycznia przyszłego roku. W jaki sposób można zapisać się na zajęcia? Wszystkie informacje o Pożarniczej Ścieżce Edukacyjnej znajdują się na stronie internetowej komendy.

(ł)