Uczniowie rozoskich szkół nie będą myśleć już o wagarach. Teraz mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach w sali multimedialnej.

Obraz działa na wyobraźnię

Miesiąc temu w Zespole Szkół w Rozogach powstała sala multimedialna. Jej oficjalne otwarcie odbyło się 12 maja. Podczas prezentacji przed dużym ekranem zasiedli wójt gminy Józef Zapert, dyrektorzy i nauczyciele rozoskich szkół.

- Mamy już pracownię informatyczną i przyszedł czas na własną salę multimedialną - mówi dyrektorka Zespołu Szkół Joanna Wasik. Sprzęt multimedialny kosztował 10 tysięcy złotych (rzutnik, ekran, nagłośnienie i laptop). Zakupiono go ze środków budżetu gminnego.

- To wcale nie są tak duże pieniądze, żeby stworzyć takie warunki uczniom - powiedział do zebranych wójt Józef Zapert obdarowany bukietem róż za przekazany sprzęt. Spotkanie ubogaciły prezentacje multimedialne przygotowane przez nauczycieli Zespołu Szkół. Bogate informacje z wykorzystaniem obrazu m.in. jak posłużyć się internetem na lekcji, jak wyszukiwać wiadomości historycznych, jak ćwiczyć umiejętność rozumienia ze słuchu (nauka języka angielskiego) były niezwykle ciekawe.

- To wielka frajda zdobywać wiedzę w taki sposób. Kiedy słucham i patrzę na ekran, wszystko jest łatwe i zrozumiałe - zapewnia jedna z gimnazjalistek.

-Ten sprzęt to doskonałe uzupełnienie lekcji prowadzonej metodami tradycyjnymi - mówi Małgorzata Mierzejek nauczycielka przedsiębiorczości. Dzieci mają dużo pomysłów na wykorzystanie sali poza lekcjami. Niebawem napiszą projekt o przyznanie dotacji na zakup kamery do kręcenia filmów z życia szkoły. Radość uczniów i nauczycieli z nowej pracowni była niebywała. Za rok takie sale powstaną w Dąbrowach i Klonie.

Katarzyna Błońska

2006.05.31