Miejska Biblioteka Publiczna w Pasymiu rozpoczyna realizację projektu, którego celem jest zebranie w jednej publikacji książkowej portretów zmarłych mieszkańców Pasymia i okolic. Pomysłodawcy zaznaczają, że nie będzie to księga zasłużonych, lecz opowieść o zwykłych ludziach, którzy pozostali w pamięci następnych pokoleń.

Ocalić pamięć o zwykłych ludziach
Autorzy projektu chcą oddać hołd zwykłym mieszkańcom Pasymia i okolic

Pasymska biblioteka postawiła sobie ambitny cel. Startuje z nowym, rozbudowanym projektem, który planuje zrealizować do końca przyszłego roku.

Jego idea jest prosta - zebrać w jednej publikacji książkowej portrety zmarłych mieszkańców Pasymia lub osób związanych z Pasymiem przez swoją działalność. Ludzi, którzy pozostali w pamięci następnych pokoleń.

Pomysłodawcy zaznaczają, że nie będzie to jednak księga zasłużonych. {akeebasubs !*}

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{/akeebasubs}{akeebasubs *} Planowana publikacja ma być ilustrowaną opowieścią o zwykłych ludziach, którzy tu mieszkali, pracowali, zakładali rodziny. Autorzy projektu chcą w ten sposób oddać im hołd i ocalić ich wizerunki od zapomnienia. Interesują ich zarówno osoby publiczne z pierwszych stron gazet jak i murarze, rolnicy, kucharki czy gospodynie domowe. Jedynym wspólnym mianownikiem ma być Pasym.

Kierownictwo biblioteki zaprasza mieszkańców do współpracy przy tworzeniu tego wyjątkowego albumu. Rozejrzyjcie się Państwo dookoła. Na pewno w Państwa rodzinie lub wśród sąsiadów, znajomych znajdą się takie osoby, których wizerunek warto zachować dla innych i umieścić w książce – czytamy na portalu społecznościowym biblioteki.

Wszelkie inne informacje znajdują się na stronie www.mbppasym.pl/pasymianie

- Zapraszamy do współpracy. Mamy nadzieję, że za rok będziecie Państwo mogli trzymać w rękach ten piękny album – zachęcają pomysłodawcy projektu.

(kee){/akeebasubs}