Zdrowia i życia nie da się wycenić. Podobnie jak nie da się wycenić zaangażowania i poświęcenia strażaków. Można za to wycenić wsparcie, jakie otrzymują od samorządu województwa. Na poprzedniej, kwietniowej Sesji Sejmiku, radni zdecydowali, że do OSP trafiło 900 tys. zł. W tym miesiącu kolejne 400 tys.

Ochotnicy docenieni i dofinansowani
Druhny i druhowie OSP Nowe Kiejkuty mają powody do zadowolenia. Zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu budowy garażu w ich jednostce

Druhny i druhowie OSP Nowe Kiejkuty już mogą się cieszyć. Dzięki decyzji zarządu województwa wkrótce w ich jednostce powstanie nowy garaż. Wartość otrzymanego na ten cel dofinansowania wynosi 97 tys. zł.

- W kwietniu na ws parcie ochotniczych straży w regionie przeznaczyliśmy 900 tys. zł, jednak zdajemy sobie sprawę, że potrzeby w tym zakresie są znacznie większe, stąd decyzja o zwiększeniu tych środków o dodatkowe 400 tys. Bardzo zależało mi na tym, by te pieniądze trafiły m.in. do Nowych Kiejkut i dziś cieszę się, że to się udało – mówi Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa i wiceprezes WMZW OSP.

Przypomnijmy, że przed miesiącem gmina Szczytno otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł na zakup wozu strażackiego dla OSP Lipowiec.

Sylwia Jaskulska: - Bardzo zależało mi na tym, by te pieniądze trafiły m.in. do Nowych Kiejkut i dziś cieszę się, że to się udało

- Maj to miesiąc szczególny w kalendarzu strażaków, co wiąże się z Dniem Św. Floriana – naszego patrona. Ważne jednak jest to, by nie tylko doceniać pracę i zaangażowanie naszych druhen i druhów, ale by także zapewniać im niezbędne do pracy sprzęt i warunki – dodaje Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa i prezes WMZW OSP, który w tym roku na uroczyste obchody Dnia Strażaka zaprosił jednostki z całego województwa na Pola Grunwaldzkie.