W ubiegłym tygodniu w Małszewku, gmina Dźwierzuty w ręce policji wpadło trzech mężczyzn w wieku 17 – 22 lat, którzy są podejrzani o kradzież prądu ze słupa energetycznego do domku. Na tym jednak nie koniec, bo działania stróżów prawa doprowadziły do wykrycia jeszcze innego przewinienia. W trakcie przeszukania pomieszczeń w budynku śledczy zabezpieczyli ukrytą pod wykładziną marihuanę. Wszyscy trzej mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Teraz funkcjonariusze ustalają, kto kradł prąd i do kogo należała nielegalna substancja. Jeśli okaże się, że zatrzymani są winni, usłyszą zarzuty. Kodeks karny przewiduje w tym przypadku do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZALANA PIWNICA

W sobotę 24 listopada w wyniku awarii instalacji wodociągowej zalana została piwnica w jednym z budynków mieszkalnych na ul. Polskiej w Szczytnie należącym do SM „Odrodzenie”. Woda w pomieszczeniu sięgała około 30 cm. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy ją wypompowali.

RENAULT W OGNIU

W środę 21 listopada w Kolonii doszło do pożaru komory silnika w dostawczym renault. Samochód znajdował się na poboczu drogi. Pojazd zdołał częściowo ugasić kierowca, któremu z pomocą przybyli strażacy.

POSZUKIWANIA ZAGINIONEGO

W środę 21 listopada do szczycieńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która powiadomiła policjantów o zaginięciu swojego męża. 63-letni mieszkaniec Rozóg dzień wcześniej wyszedł z domu i nie wrócił. Mężczyzny szukali strażacy i policjanci z KPP oraz słuchacze WSPol. W czwartek 22 listopada mieszkaniec Rozóg został odnaleziony przez brata w kompleksie leśnym w okolicy Faryn. 63-latek był wyziębiony i trafił do szpitala. - Na razie nie wiemy, co stało się przyczyną jego zaginięcia – mówi Aneta Choroszewska – Bobińska, rzecznik prasowy KPP w Szczytnie.

WYPADEK GOLFA

W poniedziałek 19 listopada koło południa na trasie Tylkowo – Olsztyn kierujący volkswagenem golfem III Kamil P. stracił panowanie nad pojazdem i dachował w rowie. Mężczyzna podróżował sam, w chwili przybycia służb ratunkowych przebywał poza autem. Przyczyną zdarzenia było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

oprac. (ew)