- Poza otrzymaniem odznaczeń czy statuetek nic

ze swojej działalności nie macie, oprócz satysfakcji,

że ktoś bezimienny dostaje cząstkę waszego życia – gratulował postawy wielbarskim krwiodawcom wójt Grzegorz Zapadka.

Oddają cząstkę swojego życia

Tegoroczne obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa połączono w Wielbarku z podsumowaniem czteroletniej działalności miejscowego klubu krwiodawstwa. A ma się on czym pochwalić, należąc do najbardziej aktywnych nie tylko w powiecie, ale i województwie. Tylko w tym roku podczas 6 zorganizowanych akcji, w których uczestniczyło 376 krwiodawców pobrano tu aż 158 litrów krwi.

W trakcie uroczystego spotkania, w minioną sobotę w restauracji „Leśniczanka”, najbardziej zasłużeni wielbarscy krwiodawcy otrzymali odznaczenia i usłyszeli pod swoim adresem wiele słów uznania.

Dziękując za ich bezinteresowność, wójt Grzegorz Zapadka podkreślał rolę osób organizujących pracę wielbarskiego klubu, szczególne podziękowania kierując do jego przewodniczącej Mileny Rutkowskiej.

- Do takiego działania potrzeba ludzi z charyzmą i wewnętrznym przymusem. Takich, którzy chcą zrobić odrobinę więcej niż się od nich wymaga – mówił wójt. Działalność Mileny Rutkowskiej została już dostrzeżona w województwie. Niedawno wygrała na tym szczeblu konkurs na najaktywniejszego organizatora poboru krwi. Wójt zwracał też uwagę na to, co odróżnia krwiodawców od innych stowarzyszeń. - Poza otrzymaniem odznaczeń czy statuetek nic właściwie z tego nie macie, oprócz satysfakcji, że ktoś bezimienny dostaje cząstkę waszego życia.

(o)

Lista wyróżnionych

Złota Odznaka Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia (oddane 18 litrów krwi)

 

- Julian Abramczyk

 

Srebrna Odznaka Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia (oddane 12 litrów krwi): Beata Zdancewicz, Ireneusz Jastrzębski, Adam Rutkowski

Brązowa Odznaka Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia (oddane 6 litrów krwi): Dawid Basandowski, Zbigniew Boguski, Mateusz Burdyński, Mateusz Grzeszczak, Małgorzata Jadczak, Marcin Jadczak, Szymon Pawłowski, Maciej Remuszko, Zbigniew Rosiński, Krystian Siedlecki, Elżbieta Zadrożna, Kamil Zdancewicz.

Wyróżnienia otrzymało też kilkunastu krwiodawców aktywnie działających na rzecz HDK w Wielbarku.

Dzień wcześniej w Urzędzie Marszałkowskim Brązowe Krzyże Zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa przyznane przez Prezydenta RP odebrali Lech i Mirosław Maluchnikowie, członkowie klubu HDK w Wielbarku.