Szczycieńscy krwiodawcy po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. Podczas piątkowej akcji 62 z nich oddało krew na rzecz policjantki z Ostrołęki Emilii Tomczak oraz strażaka ze Szczytna Karola Wojciechowskiego. Oboje zmagają się z ciężką chorobą.

Oddali krew dla Emilii i Karola
Uczestnicy akcji wsparli strażaka Karola Wojciechowskiego, który zmaga się z ciężką chorobą. Na zdjęciu z żoną Magdaleną

W piątek 12 stycznia w MDK-u zarejestrowało się 70 dawców, spośród których krew mogło oddać 62. Akcja dedykowana była dwojgu młodym ludziom, którzy na co dzień pomagają innym, a teraz sami muszą się mierzyć z ciężką chorobą – policjantce Emilii Tomczak z Ostrołęki oraz strażakowi Karolowi Wojciechowskiemu ze Szczytna. Oboje wymagają ciągłego zapasu krwi. Wśród oddających ten niezastąpiony lek byli m.in. koledzy Karola z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. W akcji uczestniczyła także Sylwia Jaskulska, członkini Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.Podczas piątkowej zbiórki uzyskano 28 litrów krwi pełnej.

(kee)