Falstart GWARDII

II LIGA

GRUPA III

KKS Kozienice - GWARDIA Szczytno 3:1 (-24, 20, 13, 21)

 

GWARDIA: Myślak, Gugała, Tański, Zawalniak, Czetowicz, Główczyński, Dymerski (libero) oraz Pruchniewski, Deptuła

Podopieczni grającego trenera Rafała Zawalniaka zaczęli sezon niezbyt udanie. W sobotę ulegli beniaminkowi z Kozienic. - Dobrze funkcjonowało tylko przyjęcie, może oprócz trzeciego seta. Nie wyszła gra blokiem i w obronie - krótko skomentował mecz szczycieński szkoleniowiec.

Okres przygotowawczy w GWARDII trwał tylko trzy tygodnie. Szczytnianie rozegrali zaledwie jeden sparing z PEKPOLEM Ostrołęka. Zwyciężyli rywale.

- Potrzeba nam czasu. Myślę, że ten zespół ma potencjał - twierdzi Zawalniak.

Przed rozgrywkami z zespołu odeszło aż czterech zawodników. Stańczuk trenuje w AZS-ie Olsztyn, Polechoński i Kasprowicz będą reprezentowali barwy PEKPOLU Ostrołęka, Szyćko swoje losy związał natomiast z WILGĄ Garwolin. W Kozienicach zagrał środkowy Główczyński, którego nasi kibice znają z występów w olsztyńsko-szczycieńskim AZS-ie WSPol.-u. Załatwiane są również formalności związane z przejściem do GWARDII Cicheckiego, występującego w ubiegłym sezonie w AZS-ie ZAWKRZU Mława (seria B). Nie wypełnia to całej luki po stracie czterech ważnych zawodników. - Inni się wzmacniają, my - osłabiamy - ubolewa trener Zawalniak.

Następny mecz szczytnianie rozegrają także na wyjeździe. Ich rywalem będzie MDK Warszawa.

* * *

Przebudowany został zespół ze Szczytna, zmiany nastąpiły również w zestawie drużyn grupy III. Do grupy IV przeniesiono JADARA II Radom i WTS Warka. Po reorganizacji każda z grup liczy po 10 zespołów.

SMS III Spała - AZS UWM II Olsztyn 3:1(14, 15, -21, 23)

MDK Warszawa - PEKPOL Ostrołęka 1:3

ŚLEPSK Augustów - WILGA Garwolin 1:3 (18, -22,-20,-23)

TREFL Gdańsk - LEGIA Warszawa - mecz przełożony

TABELA

1.KOZIENICE 1 3 3-1 PEKPOL 1 3 3-1 SMS III 1 3 3-1 WILGA 1 3 3-1

5.GWARDIA 1 0 1-3

MDK 1 0 1-3 PZU AZS II 1 0 1-3 ŚLEPSK 1 0 1-3 9.LEGIA - - - -

 

10.TREFL		- - - -

(gp)

2006.09.27