Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytniej już po raz kolejny zaprosiła miłośników książek oraz sympatyków rowerów na imprezę zwaną „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tym razem uczestnicy rajdu wyruszyli do Zagrody Edukacyjnej „Kamez” w Wawrochach.

Odjazdowy bibliotekarz
Uczestniczące w rajdzie bibliotekarki udowodniły, że doskonale czują się nie tylko wśród półek z książkami, ale również na rowerowych szlakach

W minioną sobotę spod budynku biblioteki przez Rudkę i Prusowy Borek do Zagrody Edukacyjnej „Kamez” w Wawrochach wyruszyło na spotkanie z książkami i przygodą ponad 40 uczestników. Kolorowy peleton, w którym dominowały barwy pomarańczowe, prowadziła dyrektor MBP w Szczytnie Jadwiga Pijanowska. Skład kolarskiej grupy był imponujący i zróżnicowany. Na rowerach jechali dorośli, ale też młodzież, dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami. Na miejscu uczestników wyprawy powitała Elżbieta Kobuz, właścicielka przyjaznego i przepięknego zakątka. Rowerzyści na trasie przejazdu mogli uczestniczyć w lekcji historii, bowiem mijali siedlisko Bogumiła Linki, słynnego działacza mazurskiego, a już na mecie wysłuchali audycji radiowej „Niedziela Odkrywców”, poświęconej postaci tego bojownika o polskość Mazur. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała miłemu spotkaniu z historią, ale też i teraźniejszością. Uczestnicy wyprawy brali udział w grach, zabawach i konkursach. Tradycyjnie wszyscy włączyli się w układanie rajdowego wiersza.

GS-K