Zwycięstwem WARMII Olsztyn zakończył się I Zjazd Drużynowych Mistrzostw Województwa seniorów.

W rozegranych w Szczytnie zawodach rywalizowało 10 drużyn. Zwycięzcy z Olsztyna zdobyli 13,5 pkt, tuż za nimi uplasowali się BUDOWLANI Bartoszyce - 12,5 pkt i HETMAN-PIONIER Kętrzyn. Dopiero na ósmym miejscu znalazło się ODRODZENIE Szczytno. Punkty dla gospodarzy zdobyli: Andrzej Gula, Alfred Sobolewski i Karol Drzewiecki - po 1,5 pkt. Bez zdobyczy punktowych grali Dariusz Karabela, Joanna Skonieczna i Krzysztof Łuszczyk. Ten ostatni sprawił największy zawód, pozostali spisali się na miarę swoich możliwości.

Następne zjazdy odbędą się w Giżycku i Kętrzynie.

(ag)

* * *

SZACHOWE GRAND PRIX

Dobiegają końca rozgrywki z cyklu GRAND PRIX 2003 Województwa Warmińsko-Mazurskiego w szachach aktywnych. Po 13. turniejach prowadzi Rafał Jóźwik (ŁĄCZNOŚĆ Olsztyn) - 281,5 pkt, przed Andrzejem Plichtą (MRĄGOWIA Mrągowo) - 259,5 pkt i Radosławem Malczykiem (HETMAN PIONIER Kętrzyn) - 252 pkt. Spośród zawodników ze Szczytna reprezentujących klub ODRODZENIE najwyższą, dziewiątą pozycję zajmuje Andrzej Gula - 216 pkt. Miejsca pozostałych: 34. Karol Drzewiecki - 83 pkt, 44. Alfred Sobolewski - 76,5 pkt., 59. Dariusz Karabela - 51 pkt., 60. Krzysztof Łuszczyk - 50,0 pkt.

Prawo udziału w turnieju finałowym, który odbędzie się w grudniu w Olsztynie, uzyska 10 najlepszych zawodników.