Nie żyje Bogdan Magnuszewski, były zawodnik Podchorążaka i Gwardii Szczytno, działacz sportowy. Miał niespełna 66 lat.

Odszedł Bogdan MagnuszewskiBogdan Magnuszewski karierę piłkarską rozpoczynał jako junior w Podchorążaku Szczytno, a później, po przemianowaniu w roku 1976 – grał także w Gwardii. Występował na pozycji pomocnika.  Jako junior zdobył mistrzostwo województwa klasy okręgowej. W latach 1972-73 powoływano go do seniorskiej kadry województwa. Grał także w przyzakładowej drużynie Lenpolu w lidze MTKKF. Reprezentował Szczytno w rozgrywkach MTKKF również na szczeblu wojewódzkim. Po zakończeniu kariery piłkarskiej udzielał się jako działacz. W ostatnim czasie pełnił funkcję pracownika ochrony podczas futbolowych meczów.

Bogdan Magnuszewski pochodził z piłkarskiej rodziny. Jego starszy brat Zbigniew to obecny prezes SKS-u Szczytno, brat Marian był sędzią, a bratankowie występowali lub występują w lokalnych drużynach.

Zdjęcie Podchorążaka z początku lat 70. ubiegłego wieku. Bogdan Magnuszewski drugi z prawej w górnym rzędzie

Od paru lat Bogdan Magnuszewski jeździł do Wiednia do mieszkającego tam swojego syna Mariusza, byłego koszykarza. Obaj udawali się wtedy na mecze miejscowego Rapidu. Były piłkarz Podchorążaka i Gwardii miał w planach na ten rok wyjazdy na mecze reprezentacji Polski...

Bogdan Magnuszewski zmarł 28 stycznia w szczycieńskim szpitalu. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Szczytnie.

(gp), (dob)