Odcinek ul. Ogrodowej od strony ul. Warszawskiej do 3 Maja wciąż jeszcze nie doczekał się remontu. Prywatny przedsiębiorca, który jest właścicielem działki po kinie, zapowiadał wykonanie na tym fragmencie chodnika, jednak do tej pory prace nie ruszyły. Miasto zapowiada, że jeżeli nic się zmieni, w przyszłym roku całościową modernizację weźmie na siebie.
Kilka lat temu miasto przeprowadziło remonty ul. Lipperta, 3 Maja, Barczewskiego, Andersa i części Ogrodowej. Fragment tej ostatniej biegnący wzdłuż działki po kinie, miał być zmodernizowany przez prywatnego przedsiębiorcę, który kupił ten teren. Zobowiązał się on wybudować na nim nowe chodniki. Czas jednak płynie, a jak dotąd obietnica nie została spełniona. Zarówno teren po kinie, jak i chodnik na ul. Ogrodowej są obecnie w opłakanym stanie. Sytuacja ta wywołuje zniecierpliwienie mieszkańców, w tym również radnych. Jeden z nich, Arkadiusz Myślak, pytał na jednej z ubiegłotygodniowych komisji burmistrz Danutę Górską o to, czy w przyszłorocznym budżecie zostaną zarezerwowane środki na remont ul. Ogrodowej.
{akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
Burmistrz odpowiada, że kilka miesięcy temu przedsiębiorca zapewnił ją, że jeszcze w tym roku rozpocznie prace. - Powiedział, że ma już podpisane umowy z przyszłymi najemcami pawilonu handlowego, który ma wybudować. Wiem też, że wyłonił wykonawcę prac remontowych na ul. Ogrodowej z myślą o tym, że chodnik wybuduje jeszcze w tym roku – mówi Danuta Górska. Zastrzega jednak, że jeśli właściciel terenu po kinie nie wywiąże się z obietnicy, cały ciężar prac miasto weźmie na siebie. Wtedy inwestycja zostanie zrealizowana w przyszłym roku w ramach ogólnej kwoty, jaką samorząd przeznacza na remonty ulic.
- Będziemy tak starali się dopasować tę kwotę w przyszłorocznym budżecie, żeby uwzględnić także ul. Ogrodową – zapowiada burmistrz.
(ew)
{/akeebasubs}
