W miniony czwartek przed Sportową Szkołą Podstawową nr 4 w Szczytnie zainicjowano kolejną, tym razem jesienno-zimową odsłonę akcji „Oklaski za odblaski”, której celem jest podniesienie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły.

Oklaski za odblaski
Rozpoczęcie akcji odbyło się przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 4 w Szczytnie

Konferencja z udziałem starosty Jarosława Matłacha, zastępcy komendanta powiatowego policji Pawła Przybyłka, członka Zarządu Banku Spółdzielczego Grzegorza Michaleckiego oraz wicedyrektor SSP nr 4 Karoliny Myślak dotyczyła praktycznych wskazówek dla uczniów, by zapewnić im bezpieczną drogę do szkoły i powrót do domu.

Prelegenci zachęcali dzieci do korzystania z przejść dla pieszych, zachowywanie uwagi przy ich pokonywaniu oraz noszenie odblaskowych elementów, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Podczas akcji „Oklaski za odblaski” uczniowie otrzymali ulotki zawierające praktyczne wskazówki, które pomogą im świadomie uczestniczyć w ruchu drogowym oraz opaski odblaskowe.

Organizatorem akcji jest Starostwo Powiatowe w Szczytnie, wraz z partnerami: Komendą Powiatową Policji w Szczytnie, Bankiem Spółdzielczym w Szczytnie oraz Lokalną Organizacją Turystyczną w Szczytnie.

Uczniowie otrzymali od policjantek ulotki na temat bezpieczeństwa oraz elementy odblaskowe

(kee)