Ponad 750 bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia oraz około dwudziestu pracodawców z terenu powiatu wzięło udział w organizowanych w Szczytnie po raz drugi Targach Pracy. Wszyscy chętni mieli okazję odbyć rozmowę rekrutacyjną, stworzyć swoje CV oraz skorzystać z pomocy doradców zawodowych.

Oko w oko z pracodawcami

Targi Pracy organizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyły się w Szczytnie po raz drugi. W ciągu dwóch dni (20 – 21 października) przez salę konferencyjną miejskiego ratusza przewinęło się ponad 750 bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia oraz uczniów klas maturalnych. Oferty pracy przygotowało około dwudziestu pracodawców z terenu powiatu.

- Zainteresowanie targami przerosło nasze oczekiwania. Rozmowy rekrutacyjne odbywały się jedna po drugiej – mówi zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie Beata Januszczyk. Dodaje, że wśród uczestników były osoby o bardzo wysokich kwalifikacjach, co spowodowało, że pracodawcy zdecydowali się zwiększyć liczbę ofert w stosunku do początkowych założeń. Każdy chętny mógł skorzystać z punktu konsultacyjnego doradców zawodowych, gdzie na miejscu tworzono CV, a pośrednicy, po zaznajomieniu się z kwalifikacjami danej osoby od razu kierowali ją do odpowiedniego pracodawcy.

- Chodziło nam o to, żeby stworzyć możliwość spotkania się pracodawców z przyszłymi pracownikami, aby osoby chcące znaleźć zatrudnienie przełamały się i stanęły oko w oko z pracodawcami – tłumaczy Beata Januszczyk. Zapowiada, że targi będą organizowane cyklicznie, częściej niż raz w roku. Kolejne są planowane na wiosnę.

(ew)