Najbliższa sercu dźwierzuckich seniorów skupionych w Kole Emerytów i Rencistów jest Wigilia, którą od kilkudziesięciu lat razem świętują jako najpiękniejsze spotkanie w roku.

Opłatek u seniorów
Seniorów odwiedził Święty Mikołaj z upominkami

Podczas tegorocznej Wigilii w zimowy wieczór 17 grudnia licznie zgromadzonych w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach seniorów oraz zaproszonych gości – władze samorządowe oraz osoby i instytucje wspierajace koło - powitała wierszem przewodnicząca koła Zofia Śledzińska. Wójt gminy Dźwierzuty Marianna Szydlik oraz przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Nosek życzyli seniorom wielu zdrowych i radosnych dni, a na ich osłodzenie wręczyli słodki upominek. Ksiądz proboszcz Jarosław Wiszowaty słowami modlitwy wprowadził w nastrój świąt, dzieląc się z przybyłymi opłatkiem. Płynęły słowa życzeń zdrowia, życzliwości, spełnienia marzeń i radości, że dotrwało się do kolejnej Wigilii oraz pragnienia, aby spotkać się za rok. Seniorki przygotowały na tę okazję smakowite dania. Stoły uginały się od pysznie przyrządzonych potraw z ryb, pierogów, domowych ciast i innych specjałów. Wieczór umilały kolędy a zwłaszcza te śpiewane przez zespół WRZOSY.

Biesiadnicy z niecierpliwością czekali na Mikołaja, czyli tradycyjne zwieńczenie każdej emeryckiej Wigilii. W jego rolę wcielił się Janusz Ałaj, który wraz ze swoją Mikołajką w zamian za prezent oczekiwał popisów artystycznych. Obdarowani starali się jak potrafili, śpiewając kolędy, czy też opowiadając zabawne świąteczne historyjki.

(dk)