Zbliża się kolejny, już 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwesty, licytacje i koncerty będą się odbywały także w miejscowościach naszego powiatu.

Orkiestra zagra i u nas

SZCZYTNO

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 13 stycznia. Tym razem uzyskane dzięki akcji pieniądze trafią na leczenie nie tylko dzieci, ale też osób starszych. Orkiestrowe granie nie ominie naszego powiatu. W Szczytnie kwesta na ulicach miasta rozpocznie się w niedzielę o godzinie 8.00. Od 14.00 w Miejskim Domu Kultury odbywać się będą występy dzieci i młodzieży z miejskich szkół podstawowych i gimnazjów. Zaprezentują się także zespoły z pracowni muzycznej domu kultury oraz zaproszeni goście. Przez cały czas trwania koncertów prowadzone będą licytacje, m.in. rękodzieła artystycznego oraz gadżetów WOŚP. - W tym roku w naszym sztabie jest 85 wolontariuszy. Oprócz Szczytna obejmuje on jeszcze Pasym, Świętajno, Jedwabno i Dźwierzuty – mówi szef szczycieńskiego sztabu orkiestry Andrzej Materna.

PASYM

Wolontariusze z puszkami pojawią się także na terenie gminy Pasym. Od 9.00 do 12.00 będą oni kwestować w Pasymiu, od 10 do 11.00 w Gromie i od 11.00 do 12.00 w Tylkowie. O 14.00 rozpocznie się blok imprez w pasymskim gimnazjum. Zaplanowano m.in. kiermasze wypieków cukierniczych, rzeczy różnych oraz prac plastycznych. Będzie można obejrzeć też pokaz karate oraz występy przedszkolaków oraz uczniów gminnych szkół. Na koniec zagrają zespoły muzyczne The DMOKS Szczytno, Grzegorz Grzywiński, Obsesja oraz Sebastian Żubrowski. W przerwach między występami prowadzone będą licytacje, dlatego warto zabrać ze sobą gotówkę.

WIELBARK

W tym roku wielbarski sztab WOŚP połączył siły z karczmą „Leśniczanka”. W sobotę 12 stycznia organizuje ona dansing, w trakcie którego przeprowadzona zostanie licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry, w tym przedmiotów z autografami Jerzego Owsiaka. Zaplanowano też loterię fantową, gdzie główną nagrodą będzie ufundowana przez „Leśniczankę” wejściówka dla pary na dansing w dogodnym terminie. Z kolei w niedzielę od godziny 14.00 w GOK-u odbędzie się zabawa karnawałowa dla najmłodszych. O 17.00 młodzież pobawi się na dyskotece. W czasie jej trwania specjalny program artystyczny zaprezentują wielbarscy gimnazjaliści. Około godz. 20.00 „Światełko do nieba”. Od rana na ulicach Wielbarka odbywać się będzie kwesta.

DŹWIERZUTY

Orkiestra zagra również w Dźwierzutach. Tu wolontariusze jeszcze przed finałem będą kwestować w szkołach a w niedzielę na ulicach. O godz. 15.00 w GOKSiR zaplanowano koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu działających przy ośrodku zespołów.

JEDWABNO

Do akcji Jerzego Owsiaka aktywnie włączy się także gmina Jedwabno. Tu kwesty będą prowadzone w aż 15 sołectwach: Lipnikach, Kocie, Piduniu, Rekownicy, Szuci, Nartach, Warchałach, Dzierzkach, Nowym Dworze, Brajnikach, Witowie, Burdągu, Małszewie, Waplewie i samym Jedwabnie. Zakończenie kwesty połączone z licytacją podarowanych na rzecz Orkiestry przedmiotów odbędzie się o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. W trakcie zwieńczenia finału w Jedwabnie wystąpią: zespół wokalny działający przy GOK oraz rockowa grupa „Bez kitu” z Dźwierzut. Całość zakończy pokaz teatru ognia oraz „Światełko do nieba”.

(ew)