W najbliższą sobotę na osiedlu Leyka, obok kortu tenisowego odbędzie się kolejny piknik dla mieszkańców miasta z cyklu „Love Szczytno”. Program został tak ułożony, by każdy, bez względu na wiek, znalazł coś ciekawego dla siebie.

Osiedlowe Love Szczytno
Love Szczytno zaprasza na sporty ekstremalne i spokojniejsze dyscypliny, jak szachy

Tegoroczna akcja „Love Szczytno – Inspiracje Kulturalne” to wspólna inicjatywa Fundacji Misja Służby Rodzinie i Stowarzyszenia Projektownia. Jak mówią nam organizatorzy, zależy im na integracji i aktywizacji mieszkańców osiedla, ale nie tylko ich, bo bawić mogą się wszyscy mieszkańcy miasta.

Co przygotowano? Piknik rusza już od godz. 11.00. Zainaugurują go równoczesne działania kulturalne oraz gry i zabawy sportowe. W ramach tych pierwszych bardziej uzdolnieni artystycznie chwycą za farby i pędzle, by wymalować kolejne graffiti. Z kolei najmłodsi będą mogli bawić się ogromną chustą oraz puszczać gigantyczne bańki mydlane. Dla starszych przygotowano zabawy i konkurencje wymagające większej sprawności fizycznej, m. in. stackline, czyli chodzenie, a właściwie balansowanie na taśmie, dla bezpieczeństwa zawieszonej niewysko nad ziemią.

Po zaliczeniu warsztatów frisbee, odbędą się mecze w tej dość nowej dyscyplinie sportowej, a polegającej na rzucaniu i chwytaniu latającego talerza. Tradycjonaliści będą mogli wziąć udział w powszechnie znanych grach w siatkówkę, piłkę nożną i w turnieju szachowym.

Zwieńczeniem zabaw i zmagań kulturalno-sportowych będzie seans filmowy pod chmurką. Pełen program imprezy zamieszczamy na str. 30.

Marek J.Plitt