„Podaruj życie, oddaj krew” – pod takim hasłem odbyła się ostatnia w tym roku akcja poboru krwi zorganizowana w Wielbarku. Była ona ostatnią także dla zasłużonego wielbarskiego krwiodawcy Szczepana Krupińskiego, który postanowił zakończyć swoją wieloletnią przygodę z tą formą pomagania osobom potrzebującym.

Ostatnia akcja pana Szczepana
Szczepan Krupiński w sobotę oddał krew po raz ostatni

W minioną sobotę odbyła się pięćdziesiąta szósta otwarta akcja zbiórki krwi zorganizowana przez wielbarski klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Hasło, które jej przyświecało przyniosło efekt w postaci aż 27 litrów krwi, a na pobór zgłosiło się 68 krwiodawców.

Podczas akcji długoletni krwiodawca Szczepan Krupiński po raz ostatni oddał krew i przeszedł na „zasłużoną emeryturę”. - Serdecznie dziękujemy panu Szczepanowi za wieloletnią chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i ż yczymy mu dużo zdrowia oraz samych pogodnych dni – mówi w imieniu członków wielbarskiego klubu HDK jego prezes Milena Zapadka.

W sobotę zbierano również plastikowe nakrętki dla osoby potrzebującej oraz monety 1,2, 5- groszowe w ramach akcji „Gorączka złota”. Kolejna akcja poboru krwi odbędzie się 17 lutego 2018 roku, na którą już dzisiaj zapraszają wielbarscy krwiodawcy.

(m)