Na pl. Juranda odbyły się obchody Święta Policji organizowane przez Wyższą Szkołę Policji. Było to symboliczne pożegnanie z dotychczasową nazwą uczelni, która z początkiem sierpnia stanie się Akademią Policji.

Ostatnie święto z WSPol.
Awansów policjantom gratulowali wiceminister Błażej Poboży, komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i komendant rektor WSPol gen. Iwona Klonowska

W środę 12 lipca na pl. Juranda odbyły się obchody Święta Policji WSPol. Udział w uroczystościach wzięli wiceminister MSWiA Błażej Poboży oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji, a także wojewoda Artur Chojecki. Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych oraz innych inspekcji i służb. Komendant rektor WSPol., gen. Iwona Klonowska podkreślała, że obchody, po wielu latach przerwy, zorganizowano znów w centralnym punkcie miasta i z udziałem jego mieszkańców. - Bo to przecież nasza wspólna uczelnia – akcentowała. Nawiązała także do zmian, które wkrótce czekają kierowaną przez nią placówkę. Od 1 sierpnia będzie ona funkcjonowała pod nową nazwą jako Akademia Policji.

Podczas uroczystości na wyższe stopnie służbowe mianowanych zostało 41 funkcjonariuszy WSPol., natomiast 8 otrzymało medale i odznaczenia.

Zwieńczeniem Święta Policji była defilada oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu policjantów. Po uroczystości odbył się piknik rodzinny ze stoiskami przygotowanymi m.in. przez miasto, WSPol., leśników oraz służby celne. Te ostatnie prezentowały na nim zarekwirowane na przejściach granicznych nielegalne przedmioty, w tym skóry zwierząt, których wwożenie do Polski jest zabronione.

(ew)