W Mistrzostwach Makroregionu Północno-Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate, które odbyły się w Zamościu, udział wzięło prawie 300 zawodników z 40 klubów.

Ozłocona Ewa
Ewa Gołaszewska dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium

Nie zabrakło także przedstawicieli Szczytna. W turnieju wzięło udział 9 zawodników ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Sześciokrotnie stawali oni na podium, zdobywając trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Najlepiej zaprezentowała się Ewa Gołaszewska, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w semi kontakcie i WKF (odmiana karate olimpijskiego). Na co dzień Ewa trenuje karate kontaktowe, więc jej wygrana w tej kategorii nie była niespodzianką, ale WKF polega na walce bezkontaktowej i do końca nie wiedziała co może ją spotkać. - Tym bardziej, że na start w tej formule zdecydowała się

dosłownie w ostatniej chwili, czyli w drodze na zawody – mówi trener Piotr Zembrzuski - Zwyciężając w obu formułach, Ewa udowodniła, że jest wszechstronnie wyszkolonym zawodnikiem, ponieważ kontaktowe karate kyokushin i bezkontaktowe KWF różnią się od siebie jak piłka nożna od piłki ręcznej – dodaje.

Równie dobrze zaprezentował się Olaf Szempliński. - Nie dał szans rywalom, dosłownie demolując swoich przeciwników. Wszystkie swoje cztery walki kończył przed czasem, bądź miażdżącą przewagą – podkreśla trener Zembrzuski.

Nieco gorszy występ zaliczyła Emilia Gwiazda, która swoje walki eliminacyjne kończyła przed czasem, ale w finale musiała uznać wyższość rywalki z Suwałk.

- Na początku nic nie wskazywało na to, że Emilka może przegrać tę walkę - komentuje shihan Piotr Zembrzuski - Zaczęła tak jak to ustaliliśmy, ale jej przeciwniczka przetrzymała atak Emilki z upływem czasu zaczęła się rozkręcać.

(ll)