W nocy ze środy na czwartek 30 maja szczycieńscy policjanci kryminalni złapali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa. 60-latek na parkingu w jednej z miejscowości na terenie gminy Dźwierzuty z niezabezpieczonego zbiornika ciągnika siodłowego ściągnął 500 litrów oleju napędowego o wartości 2250 zł, a następnie próbował odjechać.

Paliwowy recydywista
W pojeździe, którym kierował 60-latek, znajdowało się 13 wypełnionych olejem napędowym 20-litrowych pojemników

Policjanci, chcąc zatrzymać kierującego mercedesem mężczyznę, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, on jednak nie zamierzał stosować się do poleceń funkcjonariuszy i jechał dalej. Został zatrzymany dopiero, gdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Wtedy okazało się, że w jego pojeździe znajduje się 13 pełnych plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów oraz 15 pustych o pojemności 20 l i trzy mogące pomieścić 30 l.

Kilka dni wcześniej, w piątek 24 maja, ten sam mężczyzna na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Szczytno, po zerwaniu zamka korka wlewu paliwa w samochodzie ciężarowym volvo ukradł 400 litrów oleju napędowego wartości 2000 zł.

60-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, z wyjątkiem kradzieży z włamaniem do baku paliwa. W piątek 31 maja sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na najbliższe dwa miesiące. Zatrzymany w chwili popełnienia czynu działał w warunkach recydywy, tzn. powrotu do przestępstwa.