W sobotni wieczór na profilu facebookowym: Chata Mazurska – Towarzystwo Przyjaciół Szczytna została wyemitowana kolejna, autorska szopka satyryczna Anny Bogusz, zatytułowana „Szopka w Chacie – Pandemicznie – a jednak!” Podsumowując w satyryczny sposób miniony rok, autorka nie zapomniała o jubileuszu 30-lecia „Kurka Mazurskiego”.

Pandemiczna szopka
W tym roku autorkę szopki Annę Bogusz wsparł Andrzej Ałaj, który podjął się realizacji przedsięwzięcia, a także przygotował aranże i podkłady muzyczne

Ograniczenia związane z pandemią sprawiły, że autorka zamiast teatralnej prezentacji zaproponowała  szopkę w formie filmu.  Realizacji podjął się Andrzej Ałaj,  który przygotował również wszystkie aranże i podkłady muzyczne. Nowością w szopce był też drugi głos – męski, brzmiący w trzech szopkowych obrazach, a należący do Andrzeja Ałaja. W „Szopce” pojawiło się kilka duetów – lalki znanego z Dni i Nocy Szczytna właściciela koni i ks. proboszcza, dyrektorki MBP  i dyrektora MDK, dwóch pisarek szczycieńskich oraz prezeski TPS i Andrzeja Ałaja.

Prócz duetów, pojawiły się również pojedyncze postacie: właścicielka restauracji, biegacz długodystansowy, prezes szczycieńskiego banku, młoda dama, związana z pandemicznymi koncertami na molo, burmistrz miasta, starosta, znane małżeństwo związane z Chochołem i „Kurek” – kogut prasowy.

Głównym tematem była pandemia, ale nie tylko... Śpiewano też o jubileuszach – trzydziestoleciu  „Kurka Mazurskiego”, 110. rocznicy powstania Banku Spółdzielczego, o sukcesie sportowym  Górala z Mazur, o Orszaku Trzech Króli w Szczytnie, a także ciężkiej doli artystów i restauratorów.

Szopkę nagrano we wnętrzach Chaty Mazurskiej,  wykorzystując  jedynie eksponaty  zgromadzone w Chacie.

(a)