Halina Biziuk, startująca w XXXI Biegu Piastów, uzyskała w tym roku wyniki grubo o ponad 10 minut lepsze niż przed rokiem. Nie czas jednak, ani miejsce były na Jakuszyckiej Polanie najważniejsze, lecz samo uczestnictwo w tej masowej imprezie.

Pani Halina coraz szybsza

Szczytnianka wystartowała w biegach na 10 km - technikami klasyczną (CL) i dowolną (FR). W tym pierwszym zajęła 75. miejsce w klasyfikacji generalnej (na 465 sklasyfikowanych). Pani Halina zajęła ponadto 3. miejsce w kategorii wiekowej, 10. wśród kobiet i 9. w rywalizacji leśników, pozostawiając w tyle wielu mężczyzn. Czas uzyskany przez naszą biegaczkę to 1:07.57,6. Zwycięzca, Bartosz Potas z Czarnego Boru, minął linię mety z wynikiem 45.02,7.

Bardzo podobny czas - 1:07.08,9 - uzyskała pracownica Nadleśnictwa Korpele w biegu techniką dowolną. Dało to jej 98. miejsce w stawce 186 zawodników. Szczytnianka była 2. w kategorii wiekowej, 15. w gronie kobiet i 5 wśród leśników. Zwyciężył Mariusz Zowada z Istebnej (34.40,3).

W tym roku rywalizacja przebiegała w trudnych warunkach pogodowych. Biegacze próbowali swoich sił także na dystansach 50, 42, 33, 30, 25, 21 i 14 km.

Dla pani Haliny był to już piąty start w tej jednej z najbardziej znanych narciarskich imprez w Polsce.