W sobotę 13 maja w kościele pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny w Rozogach rozpoczął się cykl nabożeństw do Matki Bożej Fatimskiej, który potrwa do 13 października.

Parafialne rocznice

W tym roku mija już dziesiąta rocznica wspólnych spotkań modlitewnych. Parafianie i pielgrzymi każdego trzynastego dnia miesiąca wysłuchują nauk głoszonych przez kapłanów i uczestniczą w procesji różańcowej. Jubileuszowe nabożeństwo było również okazją do modlitwy w XXV rocznicę zamachu na Papieża Jana Pawła II. Tegorocznej mszy świętej przewodniczył wikariusz generalny biskupa polowego Wojska Polskiego ksiądz pułkownik Sławomir Żarski z Warszawy.

- Matko nadziei, bądź nam towarzyszką drogi w XXI wieku, potrzebuje Ciebie świat i każdy z nas - prosił w czasie wspólnej modlitwy ks. prałat biskup Żarski. Duchowni z Pasymia, Nidzicy, Myszyńca, dekanatu rozoskiego, siostry zakonne, pielgrzymi z różnych regionów Polski i parafianie dziękowali Pani Fatimskiej za otrzymane w minionym dziesięcioleciu łaski, prosząc jednocześnie o dalszą opiekę i błogosławieństwo.

- Niech Boża łaska napełni nadzieją nasze serca, a Maryja Matka Boża wstawia się za nas do Boga - modlił się ksiądz prałat Józef Midura.

Katarzyna Błońska

2006.05.31