Kto mistrzem jest? Znowu Pasym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z grodu nad Kalwą wygrała po raz kolejny Powiatowy Turniej Pracowników Oświaty w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych .

Pasym, jak zwykle

Mistrzostwa, które przez ponad miesiąc trwały w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, zgromadziły na starcie 11 zespołów. O najważniejsze trofea walczyły w końcowej fazie tylko cztery z nich. W ostatnim dniu rywalizacji, czyli w piątek 23 listopada, w meczu o trzecie miejsce SP 3 zrewanżowała się ZS 1 za porażkę sprzed roku i pewnie wygrała 2:0. Spotkanie finałowe, pomiędzy

etatowym zwycięzcą – SP Pasym – i MOS-em Szczytno, który tak daleko jeszcze nie zawędrował, miało rzadko spotykaną dramaturgię. Stało przy tym momentami na naprawdę wysokim poziomie. Pierwszego seta bez większych problemów wygrała bodaj najmłodsza drużyna turnieju, czyli MOS. W partii drugiej Pasym stracił jedną z zawodniczek (kontuzja nogi) i musiał grać w pięciu. Po dramatycznej końcówce pasymianie zwyciężyli na przewagi. W tie-breaku, już w uzupełnionym składzie, wyraźnie lepsza okazała się pasymska podstawówka i stary mistrz mógł cieszyć się po raz kolejny. Warto dodać, że w kadrze najlepszej drużyny imprezy znaleźli się również nauczyciele z Tylkowa, które w tym roku nie wystawiło swojego zespołu.

Podczas uroczystego podsumowania zmagań wręczono puchary dla wszystkich drużyn, przyznano również kilka dodatkowych wyróżnień. Za najlepszego zawodnika uznano Mariusza Myślaka (Gimnazjum nr 1), za najlepszą zawodniczkę – Elżbietę Caban (Urząd Miejski). Puchar Fair Play otrzymał Urząd Miejski – w sytuacji podobnej do tej z meczu finałowego, by wyrównać szanse, odesłał jednego ze swoich graczy na ławkę.

(gp)